2ehands
TEELLINCK, Willem - Soliloquium + De oude en goede weg tot het nieuwe leven
Artikelnummer: 276390 OverzichtWillem Teelinck | soliloquium | de oude en goede weg tot het nieuwe leven | 2 delen in 1 band.
In 1628 schreef Willem Teelinck zijn ‘Soliloquium’, een mystieke tekst in de traditie van de middeleeuwse ‘alleenspraken van de ziel’. Centraal in de tekst staat het diep en hartstochtelijk verlangen van een zondaar naar de ontmoeting met Christus (als Bruidegom en Zaligmaker) en naar zekerheid van uitverkiezing. ‘Soliloquium’ is een prachtig voorbeeld van een calvinistische mystieke tekst, geschreven in gepassioneerde en rijke taal.
De oude en goede weg tot het nieuwe leven - Timotheüs. Uitgelezen werken van Mr. Ds. Willem Teellinck, deel 2.
Beide delen herschreven door Ds. J. van der Haar, Herv. Predikant te Achterberg (U).
Willem Teelinck (1579-1629) was bij leven predikant in Middelburg en een van de belangrijkste vertegenwoordigers van de Nadere Reformatie. Door zijn stichtelijke, devotionele en ook mystieke teksten kreeg hij de naam een 'tweede Thomas à Kempis' te zijn, maar dan 'gereformeerd'.
Gebonden - Uitgeverij SPPP - Amersfoort - ca. 1970 - 151 + 167 pag.
Gebruikte hardcover in goede staat (opnieuw gebonden).
